sansevieria trifasciata laurentii - -żelazna roślina

24,90 PLN

W magazynie

- +
Opis:

Sansevieria trifasciata laurentii - wężownica gwinejska

Wielkość rośliny wraz z doniczką to od 25 do 35 cm

Ma strzelisty pokrój i wolno rośnie (po kilku latach dorasta do 75 cm wysokości – maksymalnie do 120 cm). Tworzy rozetę ozdobnych, mięsistych, długich liści, przypominających szable. Liście są koloru ciemnozielonego z charakterystycznym pręgowanym jaśniejszym wzorkiem oraz jasnozielonymi brzegami.

ZDJĘCIA POKAZUJĄ RZECZYWISTY WYGLĄD ROŚLIN JAKIE OTRZYMASZ

Wszystkie sprzedawane przez nas kwiaty są produkowane w Polskim gospodarstwie ogrodniczym z wielopokoleniowym doświadczeniem. Rośliny posiadają paszporty co daje gwarancje dobrej jakości i co najważniejsze rośliny są w 100% zdrowe i wolne od szkodników. Przesyłane do Państwa sadzonki są zahartowane i starannie zapakowane na czas wysyłki.

Rośliny wysyłamy tylko przy dodatniej temperaturze i zapakowane w profesjonalny sposób.

Sansewieria gwinejska najlepiej rośnie na słonecznym stanowisku – lubi pełne słońce, znosi jednak stanowiska półcieniste. Dobrze rośnie w temperaturze pokojowej. Zimą minimalna temperatura to 13oC.

Lubi umiarkowane podlewanie – nie wolno nalewać wody do środka rozety liściowej, gdyż będzie to powodować jej gnicie. Pomiędzy podlewaniami należy pozwolić przeschnąć górnej (2,5 cm) warstwie podłoża w doniczce. Roślinę można nawozić (od wiosny do jesieni), raz na miesiąc nawozem do roślin o zielonych liściach.