Geranium lecznicze Anginowiec - Pelargonia pachnąca

22,90 PLN

W magazynie

- +
Opis:

Dorodna sadzonka GERANIUM lecznicze, Anginkowiec - 1 sztuka

Sadzonka wraz z doniczką ma wysokość około 35-40cm

Piękny aromat to efekt obecności w jej zielonych częściach olejków eterycznych.

Geranium, anginka, czy ruzyndla to zwyczajowe nazwy pelargonii pachnącej, rośliny z rodziny bodziszkowatych. Pochodzi z południowej i wschodniej części Afryki. Podczas pielęgnacji anginki należy pamiętać o regularnym podcinaniu liści, żeby nadać roślinie ładny kształt i pobudzić ją do wzrostu oraz o obrywaniu zeschniętych liści. Ważne jest też regularne podlewanie rośliny. Najlepiej wlać wodę do podstawki i pozwolić geranium się napić. Anginka lubi światło – dobrze będzie czuła się na parapecie, w jasnym miejscu. Rozmnażamy ją ucinając długi, zdrowy pęd i wkładając go do wody, by wytworzył korzonki.

Piękny aromat to efekt obecności w jej zielonych częściach olejków eterycznych.

Geranium, anginka, czy ruzyndla to zwyczajowe nazwy pelargonii pachnącej, rośliny z rodziny bodziszkowatych. Pochodzi z południowej i wschodniej części Afryki. Geranium jest rośliną wieloletnią o gałęzistych, drewniejących pędach. Ma jasnozielone liście na długich ogonkach, a całą roślinę pokrywają drobne włoski, które mają gruczoły z olejkami eterycznymi, o delikatnym cytrynowo-różanym zapachu. Geranium zakwita – choć rzadko – małymi, jasnoróżowymi kwiatkami.

ZDJĘCIA POKAZUJĄ RZECZYWISTY WYGLĄD ROŚLINY JAKĄ OTRZYMASZ

Kolor doniczki może się różnić od przedstawionego na zdjęciu.

Wszystkie sprzedawane przez nas kwiaty są produkowane w Polskim gospodarstwie ogrodniczym z wielopokoleniowym doświadczeniem. Rośliny posiadają paszporty co daje pewność dobrej jakości i co najważniejsze rośliny są w 100% zdrowe i wolne od szkodników. Przesyłane do Państwa sadzonki są zahartowane i starannie zapakowane na czas wysyłki.

Rośliny dostarczamy tylko przy dodatniej temperaturze i zapakowane w profesjonalny sposób.