Kalocefalus Browna - niespotykany patyczak, ozdoba ogrodu

8,99 PLN

W magazynie

- +
Nowość: 1
Opis:

Srebrzysty „drut kolczasy” czyli kalocefalus Browna

Piękna duża sadzonka o wysokosci rośliny ok 15 cm

Ze względu na swój srebrny kolor pięknie wygląda w zestawieniu z roślinami o intensywnych kolorach.

Kalocefalus Browna (syn. Leuophyta Brownie) jest niewielkim niezmiernie ciekawym, pochodzącym z Australii krzewem i w naturze osiąga ok. 70-100 cm wysokości(w odpowiednim klimacie). W Polsce dorasta jednak zwykle do ok. 20-35 cm i ze względu na całkowity brak mrozoodporności, traktowany jest jak roślina jednoroczna (lub przed okresem zimowym, należy przenieść Kalocefalus Browna do miejsca o temperaturze ok. 7 a 10 °C )


ZDJĘCIA POKAZUJĄ RZECZYWISTY WYGLĄD ROŚLINY JAKĄ OTRZYMASZ

Wszystkie sprzedawane przez nas kwiaty są produkowane w Polskim gospodarstwie ogrodniczym z wielopokoleniowym doświadczeniem. Rośliny posiadają paszporty co daje pewność dobrej jakości i co najważniejsze rośliny są w 100% zdrowe i wolne od szkodników. Przesyłane do Państwa sadzonki są zahartowane i starannie zapakowane na czas wysyłki.

Rośliny dostarczamy tylko przy dodatniej temperaturze i zapakowane w profesjonalny sposób.

Srebrzysty „patyczak”

Mimo swojej dość trudnej nazwy, kalocefalus Browna o igiełkowatych, srebrzystych, rozgałęzionych pędach stał się w ostatnim czasie niezwykle popularną ozdobą balkonów, tarasów i ogrodów. Jego niezwykła budowa i charakterystyczny wygląd nie są wprawdzie typowe dla większości roślin ozdobnych, ale tak oryginalne, że z trudno odmówić mu uroku.

Największą i zarazem jedyną jego ozdobą są bardzo silnie rozgałęzione, gęste, cienkie, sztywne pędy, pokryte srebrzystym kutnerem i drobnymi, łuskowatymi listkami. Roślina wygląda jak wysuszona kępka srebrnego chrustu lub splątany, srebrzysty drut kolczasty, ale na rabacie lub w kompozycji doniczkowej sprawdza się znakomicie, dopełniając inne rośliny swą delikatną barwą i nienachlaną urodą