Ceropegia woodii

21,00 PLN

W magazynie

- +
Opis: Ceropegia Wooda to roślina doniczkowa o bardzo oryginalnym wyglądzie. Jej cienkie, z rzadka ulistnione pędy, wyglądające jak sznurki z nawleczonymi koralikami z okrągłych liści, tworzą wyjątkową naturalna zasłonkę.


Ceropegia Wooda - roślina wytwarza zagłębioną w ziemi bulwę średnicy około 5 cm średnicy, z której wyrastają cienkie, nitkowate pędy. Mogą one dorastać nawet do 150–200 cm długości. Niewielkie (średnicy 1,5–2 cm) liście o sercowatym kształcie

Kwiaty ceropegii Wooda pojawiają się pod koniec lata i jesienią, mają cielisty kolor i specyficzną budowę (rozdęta u nasady rurka zakończona jest pięcioma czarnobrązowymi zagiętymi rożkami, które są zrośnięte na szczycie).

Ceropegia Wooda jest łatwa w uprawie. Rroślina wytrzymała na niekorzystne warunki wzrostu: potrafi przetrzymać nawet długotrwałą suszę – w grubych liściach pokrytych woskowym nalotem gromadzi wodę wraz z innymi niezbędnymi do życia substancjami, a w bulwach i pędach magazynuje wilgoć. Do tego ceropegia jest dość odporna na choroby.